Едуард Юрченко
Український традиціоналістичний клуб
5 травня 2012 року відбулась довгоочікувана знакова подія: «Перша Всеукраїнська монархічна конференція». В заході прийняли участь громадські і політичні діячі, науковці, діячі мистецтва та консервативно налаштована молодь. Без перебільшення можна стверджувати, що було представлено весь спектр сучасного українського суспільства.
На початку зі словами привітання виступив координатор Українського традиціоналістичного клубу, письменник, політолог Андрій Волошин, що головував на конференції. Після короткої, але змістовної промови він надав слово гістю з Франції пану Франку Абеду.
Франк Абед відомий дослідник та пропагандист французької монархії. Крім того він активний громадський діяч і ідеолог сучасного роялізму. «Роялізм проти мондіалізму»: так була сформульована тема його доповіді. В ній він розкрив основні закулісні сили, що стоять за глобалізаційними процесами, розповів про катастрофічні наслідки республіканського панування для Франції та Європи. На думку мсьє Абеда лише реставрація традиційної монархічної форми правління здатна кинути повноцінний виклик руйнівним процесам.
Джон Хауелз, дослідник та громадський діяч з Уельсу, Великобрітанія. «Засади ідеології»: такою була тема його доповіді. Він висунув тези, присвячені важливості збереження національної ідентичності народів Європи та попередив про негативні наслідки екстремістського іміджу для представників правого табору.
Доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональний досліджень ім. Л. Кураса Національної академії наук України, Павло Гай-Нижник зачитав доповідь: «Позиції та завдання сучасного українського консерватизму». Він підкреслив глибинний зв’язок монархізму та консерватизму і закликав представників правиці до єднання і активності.
Доктор історичних наук, ідеолог «Соціал-Національної Асамблеї» та ГО «Патріот України» Олег Однороженко проголосив промову присвячену позитивному досвіду традиційних монархічних держав в справі формування національної еліти та перспективам формування еліти в майбутній націократичній Україні. Під час доповідей на питання пан Однороженко підкреслив монархічний характер першого гетьманату (Гетьманщини), який всупереч республікансько–демократичним інсинуаціям був типовою елекційною монархією.
Потім було зроблено коротку перерву, після якої роботу конференції було продовжено.
Руслан Коцюбинський, лідер громадської кампанії «Марш патріотів», що прибув на конференцію з Житомира, виступив з вітальною промовою від соратників з Житомирщини. Він підкреслив важливість монархічного та традиціоналістичного досвіду в справі виховання майбутніх поколінь українців.
Наступною була доповідь Едуарда Юрченко, тобто моя. В ній я коротко сформулював основні шляхи встановлення монархії в Україні. Коротко представлену в ній програму відродження традиційного ладу можна сформулювати як «5 років на реанімацію - 25 років на реставрацію». Найближчим часом зявиться відповідна стаття.
Гість з Росії, кандидат історичних наук, викладач Воронезського університету, голова дискусійного клубу «Future Today» Володимир Кірєєв проголосив доповідь присвячену зв’язку ідеї «соборності» з монархією та її значенням для традиційного суспільства в його православній версії.
Кандидат політичних наук, експерт аналітичної групи «Рубікон» Петро Вознюк окреслив перспективи української монархії в геополітичній сфері. На його думку повернення династичного принципу в європейську геополітику відкриває нові перспективи для України, зокрема завдячуючи такому механізму як особиста унія.
Олена Семеняка, один з провідних активістів УТК, присвятила свою доповідь взаємозв’язку монархізму та консервативної революції. Незважаючи на молодий вік пані Олена, аспірант Національного університету «Києво-Могилянська академія», є одним з найперспективніших авторів традиціоналістського спрямування в сучасній Україні та, мабуть, єдиним спеціалістом з проблематики консервативною революції в академічній науці.
Правозахисник, громадський діяч та дослідник традиціоналістської філософії Ігор Гаркавенко проголосив промову в якій проаналізував онтологічні та екзистинційні коріння монархії. Він продемонстрував високий рівень володіння метафізичною проблематикою в контексті Сакральної Традиції.
Дослідниця правової проблематики Анастасія Жилкова доповіла на тему: «Перспективи встановлення монархічної форми правління в Україні: історичний та правовий аспект». В своїй змістовній доповіді вона подивилась на монархічну ідею під несподіваним кутом сучасного правознавства.
Дмитро Баришев, молодий дослідник та активіст ГО «Ніхто крім нас» (що об’єднує ветеранів силових структур та співчуваючу їм молодь) виступив з ґрунтовною промовою, в якій зосередився на шляхах монархічної реставрації в сучасну добу. Цікаво, що Дмитро вдало поєднав в своїй доповіді метафізичну та практичну проблематику.
Марія Хілевич, представник керівництва Всенародного фронту порятунку України, керівник Програми «Освіта для дорослих» Всеукраїнського громадського об’єднання “Всеукраїнське об'єднання ветеранів”, виступила з промовою, в якій високо оцінила перспективи монархічної форми правління і зокрема зупинилась на питаннях економічної безпеки держави та нації.
Наприкінці офіційної частини з завершальним словом виступили Андрій Волошин та Едуард Юрченко. Ми підкреслили важливість того, що віднині можна впевнено констатувати, що монархічна ідея повернулась в правий український дискурс і наступним кроком повинно бути її всебічне поширення та інтеграція патріотичного середовища навколо природних консервативно-патріотичних правих ідей. Окремо було висловлено подяку українському кінорежисеру, голові продюсер-центру «Культура» пану Юрію Омельчуку, за прямої та активної підтримки якого відбувся захід.
Потім учасники конференції перейшли до банкетної зали, де було розпочато неофіційну частину.
Перевод:
Юрченко Э. «Будущее сегодня» и Первая Всеукраинская монархическая конференция.
© 2012
Додати коментар
Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.