Дослідницька група «Politosophia» ініційована у травні 2010 р. як частина Міждисциплінарного проекту «Politosophia» і зосереджена на академічному вивченні та широкій експлікації феномену консерватизму в суспільній та культурній сферах. Діяльність групи координує молодший науковий співробітник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Г. Сковороди Національної академії наук України Святослав Вишинський.
На сторінках веб-сайту «Politosophia» публікуються наукові матеріали (тези, статті, роботи, etc.) учасників ініціативної групи та дописувачів спільноти, присвячені філософсько-політичному, релігійному та мистецькому контекстам інтегрального традиціоналізму (Рене Генон, Ананда Кумарасвамі, Юліус Евола, Тітус Буркхардт, Фрітьоф Шуон), пост-традиціоналізму (Юрій Мамлєєв, Гейдар Джемаль, Александр Дугін), класичної філософії (Георг Гегель, Фрідріх фон Шеллінг), романтизму (Ернст Гофман, Новаліс, Фрідріх Гьольдерлін), консерватизму (Жозеф де Местр, Доносо Кортес, В'ячеслав Липинський), Консервативної Революції (Освальд Шпенглер, Вернер Зомбарт, Ернст Нікіш, Ернст Юнгер, Фрідріх Юнгер, Карл Шмітт), українського націоналізму (Микола Міхновський, Дмитро Донцов, Степан Бандера, Микола Сціборський, Юрій Липа), руху «нових правих» (Алєн де Бенуа, Гійом Фай, Жан Тіріар), суміжних напрямків в області мистецтва, філософії, психології і релігієзнавства (Езра Паунд, Кнут Гамсун, Олег Ольжич, Фрідріх Ніцше, Мартін Гайдеггер, Карл Юнг, Мірча Еліаде) та ін. До сфери зацікавлень групи входять також теологія, східні метафізики, антична та середньовічна філософія, як і ряд сучасних мистецько-філософських течій від експресіонізму до екзистенціалізму, в яких автори вбачають ті чи інші признаки реанімації архаїчного.
Проект не інституціоналізований і відкритий до гнучкої мережевої співпраці через долучення до бази ресурсу тематичних наукових текстів, аудіо- і відео-матеріалів та участь в організаційних ініціативах (лекції, семінари, круглі столи тощо). Веб-сайт «Politosophia» не є ідеологічно, але виключно тематично мотивованим, у зв'язку з чим редакція вітає співпрацю з авторами як апологетично, так і критично налаштованими до предмету дискусії. Умовами долучення матеріалів до архіву «Politosophia» є всього три пункти:
1. Відповідність дописів і перекладів окресленій тематиці ресурсу;
2. Науковий характер матеріалів (тези з бібліографією або без обсягом до 10 тис. друкованих знаків, статті з бібліографією або примітками обсягом від 15 до 40 тис. друкованих знаків);
3. Персональна згода авторів на публікацію і збережання текстів в архіві сайту на постійній основі (також при бажанні – створення особистої сторінки з розміщенням відомостей про себе і списку наукових публікацій).
На шпальтах «Politosophia» оприлюднюються матеріали як українською, так і іншими мовами. Найбільш оптимальною для редакції є робота з текстами, оформленими за стандартними академічними вимогами і надісланими у вигляді документів doc. Вітається збереження оригінальних анотацій, ключових слів та бібліографічних відомостей про публікацію матеріалів у наукових та інших виданнях, їхні фото-копії для розміщення в якості додатків на веб-сайті. Права на матеріали публікацій зберігаються за їхніми авторами, вони ж відповідають за зміст наданих текстів та медіа-контенту. Повне або часткове розміщення матеріалів ресурсу «Politosophia» в мережі Інтернет дозволене за вказівки гіперпосилання на точну адресу републікованого матеріалу. Перепублікація текстів і медіа-вмісту «Politosophia» в друкованих виданнях або на інших фізичних носіях без згоди авторів заборонена.
Окрім наукових текстів, на ресурсі «Politosophia» розміщуються анонси актуальних академічних та культурних подій в Україні і за її межами, анотації найновіших тематичних видань, переклади первинних джерел. Дописувачі і читачі мають змогу вести дискусії і залишати авторизовані коментарі через профілі соціальної мережі «Facebook». Архів оголошень та анонсів «Politosophia» за 2010-2011 рр. розміщений в офіційному блозі проекту в мережі «ВКурсі», медіа-матеріали проекту доступні на веб-каналі «YouTube».