Війни Московії проти Русі

Товариство «Меморіал» імені Василя Стуса та Група політичних досліджень «Політономія» оголошують конкурс наукових есе та на тему: «Війни Московії проти Русі». Конкурс проходить за підтримки заступника голови Київської обласної ради Юрія Ноєвого. До участі в конкурсі запрошуються студенти, аспіранти, наукові співробітники вищих навчальних закладів України віком до 30 років. Тематика конкурсу присвячена історії, науковим та теоретико-ідеологічним аспектам україно-російських воєн, а також агресивному російському імперіалізмові.

Пропонована тематика есе:

— Аналіз поняття «ворог» у русько-московському протистоянні.
— Русько-московські війни: причини та історико-політичні висновки.
— Московія як історичний ворог Русі у контексті протистояння навалі зі Сходу.
— Геополітичні аспекти зовнішнього курсу сучасної Русі, принцип: «Геть від Москви».
— Теоретико-ідеологічний доробок класиків української політичної думки на тему україно-російських воєн та російської агресії.
— Русько-московська війна 1658-1659. Іван Виговський.
— Підривна діяльність Московії проти Русі під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького 1648-1657.
— Русько-московська війна як складова Північної війни. Іван Мазепа.
— Русько-московська війна 1917-1922. Народна війна: повстанський рух у 1920-х рр. проти окупації.
— Нові виклики: окупація Криму Російською Федерацією, загроза сепаратизму та збройного вторгнення РФ в Україну.

Вимоги: обсяг роботи – 10-12 аркушів А4, інтервал – 1,5, кегль – 14. Автори кращих робіт одержать винагороду: 1 місце – 1500 грн., 2 місце – 1000 грн., 3 місце – 800 грн. Тексти, інформацію про учасника та контакти надсилати на електронну адресу: [email protected] (тема листа: «Конкурс есе») до 10 червня 2014 р.

Найкращі роботи будуть опубліковані на Інтернет-сторінці Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса. Оголошення результатів конкурсу та публікація найкращих робіт відбудеться 20 червня 2014 р. на веб-сторінці www.memorial.kiev.ua. За детальною інформацією можна звертатися за електронною адресою: [email protected] або за телефоном: +38-096-205-94-38.


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.