Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939

У середу, 18 квітня 2012 р., о 16:00 у Чернівцях у великому залі кінотеатру "Чернівці" відбудеться прем'єрний показ фільму «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939». Прем`єра фільму проводиться в рамках відзначення 73-ої річниці подій Карпатської України, а також в рамках святкування 100-ліття «Пласту» – українського скаутингу. Режисер – Тарас Химич, композитор – Любомир Соломченко, звукорежисер – Роман Микульський, науковий консультант – Олександр Пагіря, продюсер – Тарас Чолій. Фільм продовжує серію документальних стрічок про історію України. Попереднім проектом є фільм “Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941» (2010 рік). Благодійний внесок на фільм складає 10 грн. Після чернівецької прем’єри, «Срібну землю» демонструватимуть також у Києві.

Нову документальну стрічку «Срібна земля. Хроніка Карпатської України. 1919–1939», яку відомий український кліп-мейкер та режисер Тарас Химич зреалізував на кіностудії «Invert Pictures» за сприяння ГО «Західноукраїнський центр історичних досліджень», уже мав змогу переглянути Івано-Франківськ. Перед тим, прем’єрний показ фільму відбувався у Тернополі, двічі у Львові та стартував в Ужгороді, де його презентація зібрала повен зал Закарпатського обласного театру ляльок «Бавка», серед публіки почесними гостями були свідки й учасники подій та прийомна дочка президента Карпатської України о. Августина Волошина Анастасія Халахан.

Як переконує науковий консультант фільму історик Олександр Пагиря, усі епізоди «Срібної землі» базовані на реальних, хоча й маловідомих, документах: «Жодна подія не є вигаданою, усі факти підтверджено документами та свідченнями учасників. Фільм провадить оповідь про Карпатську Україну трьома лініями: документальною, засобами «живої історії» (інтерв’ю) та художньою реконструкцією окремих епізодів, Відтак усі три складові підсилюють сприйняття тієї правди, яка досі лишається невідомою багатьом в Україні».

«Карпатська Україна, що у березні 1939 року на засіданні законно обраного парламенту була проголошена незалежною республікою, мала всі атрибути нинішньої Української держави: урядова мова – українська, герб – тризуб, гімн – «Ще не вмерла Україна», прапор – синьо-жовтий. Карпатська Україна стала першим українським державним утворенням, проголошеним – Сойму. Напередодні Другої світової війни Карпатська Україна повернула в європейську політику «українське питання», вплинула на розгортання українського національно-визвольного руху. Бої в березні 1939 року Карпатської України з угорськими військами стали першим в Центрально-Східній Європі збройним опором гітлерівській коаліції, коли обороняючи рідний край, загинули сотні українських патріотів. Тема Карпатської України не сходила з газетних шпальт того часу», – про це розповідає фільм «Срібна замля».


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.