1 липня 2012 року в м. Казань (Російська Федерація) розпочинає свою роботу ІІІ сесія Регіонального семінару з удосконалювання викладання (HESP ReSET) «Іслам: релігійні та соціальні практики. Універсальне та локальне». ІІІ сесія семінару має назву «Спеціальні дисципліни в ісламознавстві». Семінари проводяться за підтримки Інституту відкритого суспільства (м. Будапешт). Організаторами заходу є кафедра культурології НПУ ім. М.П. Драгоманова та Центр академічного ісламознавства Молодіжної асоціації релігієзнавців.
Для участі у семінарі було відібрано 27 учасників з країн СНД: України, Росії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану, Вірменії, Азербайджану. З учасниками працюють фахівці з кількох країн світу з провідних навчальних на наукових установ:
— Олександр Книш, професор ісламознавства Мічиганського університету, США.
— Ахмед Ярликапов, к.ф.н., старший викладач Російського державного гуманітарного університету, Росія.
— Морган Лью, професор ісламознавства Огайського державного університету, США.
— Олег Ярош, к.філос.н., керівник дослідницького сектору зі східної філософії Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.
— Віталій Хромець, к.ф.н., доцент кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова, Україна.
— Денис Брильов, к.філос.н., старший викладач кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова, Україна.
В якості запрошених викладачів на цієї сесії присутні: академік РАН, професор Дмитро Фролов, Росія; професор Інституту ісламознавства Тауфик Ібрагім, Росія; професор університета Лойоли в Чикаго Марсіа Хермансен, США; доктор університету Амстердама Зіфа Ауєзова, Голандія; провідний науковий співробітник Російського державного гуманітарного університету Маїс Назарлі, Росія; доктор економічних наук, кандидат юридичних наук, зав. кафедрою регіонознавства та ісламознавства Казанського федерального університету Ренат Беккін.
Проект є міждисциплінарним за своєю сутністю і призначений для підвищення педагогічної майстерності під час викладання ісламознавства та ісламознавчих дисциплін на основі отримання учасниками проекту актуальних знань та викладацьких методик. Він передбачає комплексне вивчення ісламу та виявлення його впливу на соціальну, політичну та культурну сфери. Програма сесій була розроблена за участі провідних фахівців з ісламознавства та релігієзнавства. Під час проекту планується висвітлити сучасні теоретичні підходи, які існують у вищезазначених сферах, а також прикладні аспекти дослідження функціонування ісламу. Крім того, проект покликаний окреслити іслам у його регіональних проявах. Частково цілі проекту реалізуються у рамках сертифікатної програми з ісламознавства в Інституті філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова. Проект ґрунтується на методологіях таких дисциплін як релігієзнавство, антропологія, соціологія, політологія. Метою проекту є забезпечення молодих викладачів та аспірантів пострадянського простору сучасним розумінням ісламознавчих проблем, ґрунтуючись на принципах академічного вивчення. Проект, маючи за основу концепції інтегрального ісламознавства, покликаний показати універсальні та локальні прояви ісламу.
Програма сесій включає:
— тематичні блок з історіографії, теорії і методології ісламознавства та його застосування у викладанні (2011 рік);
— спеціальні предмети в сфері ісламознавства, проведення та використання результатів польових досліджень у викладанні (2012 рік);
— глобальні та локальні форми прояву ісламу (2013 рік).
Семінар завершує свою роботу 14 липня 2012 року. ІV сесія відбудеться у квітні 2013 р. у місті Баку (Азербайджан).
Додати коментар
Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.