Степан Бандера: життя українського революційного ультранаціоналіста та пам'ять про нього, 1909-2009 рр.

У четвер, 1 березня 2012 р., о 18:30 у Посольстві Федеративної Республіки Німеччина (за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 25) відбудеться публічна лекція Ґжеґожа Россолінського-Лібе (Берлін) «Степан Бандера: життя українського революційного ультранаціоналіста та пам'ять про нього, 1909-2009 рр.» (німецькою мовою з синхронним перекладом українською). Обов'язковий запис на участь у заході за тел. 247-68-09 або на скриню [email protected]. Організатори: Німецька служба академічних обмінів та Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

«Революційний та ультранаціоналістичний політик Степан Бандера в багатьох аспектах визначив українську історію та ідентичність. Під час судових процесів проти ОУН у Варшаві та Львові 1935-36 рр. він зажив слави «провідника» організації фашистського та терористичного трибу, яка ставила за мету «національне визволення». Улітку 1941 р. Бандера діяв у якості провідника ОУН-Б і мав за мету стати провідником української держави, що її проголосив Ярослав Стецько. В еміграції він продовжував справу «української національної революції» аж до його вбивства 1959 р. Після смерті Бандери українська діаспора в Північній Америці, а також в Аргентині, Німеччині та Англії вшановує його як національного героя та мученика. У пострадянський час у Західній Україні було відкрито кілька пам’ятників Бандері, доволі схожих на варшавський пам’ятник польського політика Романа Дмовського, антисеміта, радикального націоналіста та напівфашиста».

Організатори звертаються з проханням попередньо підтвердити участь за електронною адресою [email protected] та уточнити конкретний захід чи заходи, які ви маєте намір відвідати. У зв’язку з отриманням багатьох заявок та браком місць організатори змушені обмежити кількість людей, що зможуть взяти участь у публічних лекціях 29 лютого («ОУН-УПА та етнічне й політичне насильство в Західній Україні, 1939-1950 рр.») та 1 березня, і просять учасників мати з собою посвідчення особи. Виключне право на фото- та відеозйомку лекцій 29 лютого та 1 березня матимуть організатори заходу.


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.